• Školské kolo Pytagoriády pre 3. - 4. ročník

• Dňa 12. decembra 2023 sa uskutočnilo školské kolo matematickej súťaže - Pytagoriáda. Do súťaže sa zapojilo 43 žiakov tretieho a štvrtého ročníka. Úspešnými riešiteľmi 45. ročníka školského kola sú žiaci:

Ela Holúbková

Šimon Kiš

Teo Furták

Tobiáš Lasička

Úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme!

• Školské kolo Pytagoriády

• Dňa 12. a 13. decembra 2023 sa uskutočnilo školské kolo matematickej súťaže - Pytagoriáda. Do súťaže sa zapojilo 83 žiakov piateho až ôsmeho ročníka. Úspešnými riešiteľmi 45. ročníka školského kola sú žiaci:

Eva Bílešová

Petra Vácziová

Eliška Trúchla

Matej Fašang

Všetkým žiakom srdečne gratulujeme.

• Vianočný stromček

• Máme stromček ligotavý,

od zeme až do povaly.

Na ňom dobrôt, čokolád,

všetko, čo má každý rád.

Reťaze aj hviezdičky,

potešme sa, maličkí.

Naše príbytky už zdobia tie najkrajšie vianočné stromčeky. Aj my s deťmi sme si vyrobili stromčeky a zdobia našu triedu a spríjemňujú nám čakanie na tie najkrajšie dni v roku.

II. oddelenie ŠKD a vychovávateľka Lenka

• Červený piatok

• Tematické piatky sú na našej škole už tradíciou. Pri príležitosti prebiehajúceho 17. ročníka celosvetovej kampane Červené stužky, ktorá vyvrcholila v piatok 1. decembra - na Svetový deň boja proti AIDS, sa naši žiaci obliekli do červenej farby. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do tejto akcie.

• Prevencia šikany

• Počas mesiacov október – november sa na 2. stupni našej školy uskutočnili besedy o šikane a kyberšikane. V rámci prevencie tohto aktuálneho a závažného problému prišla žiakom každej triedy o šikanovaní porozprávať pracovníčka Oddelenie koordinácie a programov prevencie kriminality MV SR – p. Ing. Zuzana Macharová. Pomocou prezentácie im vysvetlila, čo pojem „šikana“ a „kyberšikana“ znamená, boli im objasnené dôsledky takéhoto negatívneho konania pre šikanovanú aj šikanujúcu osobu. Spoločne sa zamysleli a diskutovali nad prejavmi týchto nežiadúcich javov. Tiež sa ich snažila viesť k tomu, aby sa voči týmto neželaným javom vedeli brániť a zároveň, aby mali odvahu nahlásiť šikanu a zastať sa jej potenciálnej obete. Žiaci svojim aktívnym zapájaním sa do diskusie a kladením otázok ukázali, že téma predchádzania šikanovaniu je pre nich aktuálna. Naše poďakovanie patrí p. Ing. Zuzane Macharovej, za odborné  a vhodné vedenie tejto preventívnej aktivity na škole.

• Predvianočná nálada v ŠKD

• Čas rýchlo uteká, sťaby rýchle nohy mal. Ani sa nenazdáme a už sú tu najkrajšie sviatky roka - Vianoce. V našom. Školskom klube sa na toto čarovné obdobie s radosťou pripravujeme. Vieme, že tieto sviatky sú sviatkami pokoja a lásky. U nás tento pokoj a atmosféra začali už prípravou adventného kalendára. Postupne si prichádzajúce Vianoce pripomíname rozhovormi, tradíciami a vyrábaním rôznych ozdôb. Chceme si tak skrášliť nielen naše oddelenie, ale aj naše a vaše príbytky. Áno, aj príbytky vás všetkých. Naše výrobky nájdete na našich Vianočných trhoch, ktoré sa konajú dňa 13.12.2023 v priestoroch našej školy. O 15:00 hodine bude malá akadémia našich malých -  veľkých umelcov a po nej sa presunieme na naše Vianočné trhy. Tešíme sa, ako potešíme Vaše očká a srdiečka. Veríme, že si každý príde na to svoje. Čarovná atmosféra nás pohltí a navnadí na čaro prichádzajúcich Vianoc.

Láska a pokoj nech prídu medzi nás. Otvorme naše srdcia a udeje sa zázrak. Veď, kto verí na zázraky, tomu sa dejú.

Žiaci 8. oddelenia ŠKD a Katka.

• Dar vidieť v 4.oddelení ŠKD

• ,, Silou dotyku objavujeme krásu neviditeľného sveta, kde hrdina nie je ten, kto vidí, ale ten, kto cíti.,,

Pár medzinárodných dní v roku, pričom každý z nich má iný dátum v kalendári - Deň zraku, bielej palice,deň nevidomých a Braillovho písma splynuli v našom oddelení v jeden príbeh -menom Empatia.

,, Vidieť srdcom, pretože v očiach nevidiacich svieti svetlo pochopenia.,,

S vďakou v srdciach za dar vidieť, dar zdravia deti zo 4.oddelenia a Slávka.

• Krst knihy spisovateľky p. Zuzky Kuglerovej

•      „Čo ma vie dostať, je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli.“ J.D.Salinger

A práve naši Gorazďáci z turistického krúžku mali to šťastie stretnúť a osobne spoznať výnimočnú poetku, spisovateľku, novinárku a v neposlednom rade autorku slovenských povestí p. Zuzku Kuglerovú.

Dňa 23.11. 2023 sa konal krst jej ďalšej knižky Staroslovanské mýty a legendy. A práve my sme mali možnosť zúčastniť sa tejto nezabudnuteľnej udalosti.

Ďakujeme pani spisovateľke za pozvanie. Už teraz sa tešíme na ďalšie naše spoločné stretnutie a množstvo kníh, ktoré ešte vyjdú z jej pera.

• LEGO ZÁŽITKOVŇA u nás v materskej škole

• Zavítali k nám do materskej školy tety lektorky zo Zážitkovne - Lego. Skladali sme z lega sobíkov, sane pre sobíkov, srdiečka, kométu, ale aj podľa vlastnej fantázie to, čo sme chceli. Naučili sme sa skladať podľa plániku. Bolo to zábavné a pani lektorky nás chválili, že sme šikovní.
          • OZNAM !!!

• Riaditeľské voľno v pondelok 11.12. sa ruší, škola a materská škola funguje v normálnom režime, SSE zrušilo plánovanú odstávku elektrickej energie, pekný deň.