• Výtvory naších šikovných detí

25.04.2024 09:50

Slovensko, Deň Zeme,Voda,Les a zvieratká v ňom žijúce,Zvieratká na gazdovskom dvore,Separujeme odpad.

• Zápis do materskej školy na školský rok 2024/2025

26.04.2024 11:46
      zápis MŠ

Zápis do materskej školy na školský rok 2024/2025 bude prebiehať

od 14. mája do 16. mája 2024.

V uvedenom termíne si môže zákonný zástupca podať žiadosť osobne, prípadne poštou na tlačive, ktoré si môžete stiahnuť z web stránky MŠ: tlaciva na stiahnutie ,e-mailom naskenovaného podpísaného tlačiva, elektronického podania doručeného do elektronickej schránky školy, alebo elektronického dokumentu, ktorý je autorizovaný kvalifikovaným elektronickým podpisom.

Rodič podáva žiadosť osobne v MŠ v čase od 7:00 hod. do 16:30 hod

Uprednostňujeme osobné podanie žiadosti a prítomnosť dieťaťa na zápise a zároveň vás žiadame vopred vyplniť elektronickú žiadosť, ktorú si po vyplnení vytlačíte a dáte potvrdiť zdravotnú spôsobilosť  všeobecnému lekárovi pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní dieťaťa.

Podľa § 144a školského zákona

Na žiadosti sa vyžaduje podpis oboch zákonných zástupcov dieťaťa.

Podpis oboch zákonných zástupcov dieťaťa sa nevyžaduje, ak:

- jednému z rodičov bol obmedzený alebo pozastavený výkon rodičovských práv a povinností vo veciach výchovy a vzdelávania dieťaťa,

- jeden z rodičov nie je schopný zo zdravotných dôvodov žiadosť podpísať,

- vec neznesie odklad, zadováženie súhlasu druhého rodiča je spojené s ťažko prekonateľnou prekážkou a je to v najlepšom záujme dieťaťa, č.1 TU

- ak sa zákonní zástupcovia dohodnú, že žiadosť bude podpisovať iba jeden zákonný zástupca a rozhodnutie sa doručí len jednému zákonnému zástupcovi. č.2 TU

Vo všetkých uvedených bodoch je povinnosť sa preukázať dokladom, ktorý potvrdzuje uvedenú skutočnosť alebo písomným vyhlásením k podaniam týkajúcich sa výchovy a vzdelávania, o ktorých sa rozhoduje v správnom konaní

Kritéria prijatia:

Prednostne sa budú prijímať podľa § 59 ods.2  zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov:

- deti, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné, ( t. j. deti, ktoré dovŕšia 5 rokov do 31.augusta príslušného kalendárneho roka),

- deti, ktoré dovŕšia šesť rokov veku, ale nedosiahli školskú spôsobilosť, ( t. j. deti, ktoré budú pokračovať v plnení povinného predprimárneho vzdelávania),

- deti, ktoré majú právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie, ( t. j. deti, ktoré dovŕšia 4 roky do 31. augusta príslušného kalendárneho roka),

V prípade zvýšeného záujmu o MŠ budú uprednostnené:

- deti, ktorých súrodenec už navštevuje  tunajšiu MŠ

- deti, ktoré majú trvalý pobyt v spádovej oblasti materskej školy podľa určenia vo VZN č. 13/2021,

- deti, ktoré majú trvalý pobyt v meste Žilina

Ďalšie kritéria prijatia:

- deti, ktoré majú osvojené základné hygienické a samoobslužné návyky a sú primerane samostatné (nemá plienky, fľašu, cumlík, samostatne sa naje lyžicou, napije z pohára, používa WC, umyje si ruky, oblečie základné časti odevu, obuje sa)

V prípade, že ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, je nutné k žiadosti a k potvrdeniu o zdravotnom stave dieťaťa priložiť aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

Ak dieťa po dovŕšení šiesteho roka veku nedosiahne školskú spôsobilosť, riaditeľ materskej  školy rozhodne o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej  škole na základe:

- písomného súhlasu príslušného zariadenia poradenstva a prevencie,

- písomného súhlasu všeobecného lekára pre deti a dorast, č.3 TU

- informovaného súhlasu zákonného zástupcu (podpísaného obidvomi zákonnými zástupcami, ak nejde o zástupcu zariadenia, č.4 TU

Od 1. septembra 2021 je predprimárne vzdelávanie v materskej škole ako súčasť plnenia povinnej školskej dochádzky pre päťročné deti povinné.

• Education play

19.04.2024 09:04

Deti našej MŠ navštívili mobilné planetárium-kupolu. Eduplay prináša nezabudnuteľný zážitok virtuálnej reality pre deti. Ide o jedinečný zážitok, novým, moderným,kvalitným vybavením. Premietanie sa odohráva v kupole planetária, kde všetko ožíva. Deti sa zážitkovou formou ponorili do danej témy.

10.04.2024 11:46
      Letné prázdniny