• 150.rokov stará kniha

11.03.2024 11:54

Marec mesiac knihy. Keďže sme sa celý týždeň venovali téme „ Kniha moja kamarátka" tak sme nemohli zabudnúť navštíviť aj knižnicu. V knižnici nám pani knihovníčka predstavila 150 rokov starú knižku,čiže najstaršiu knihu, ktorá bola v koži ale aj v kove. Dozvedeli sme sa,že kedysi boli knihy iba v koži. Vyskúšali sme si aj braillovo písmo. Na porovnanie  nám pani knihovníčka ukázala knihu v braillovom písme a presne tú istú aj bez braillovho písma. Veľmi sme si to užili.

• „Hlinený krčiažok"

11.03.2024 11:39

Pani knihovníčka k nám zavítala s rozprávkou „Hlinený krčiažok". Deti sa na chvíľku preniesli do rozprávky, kde znázornovali zvieratká v hlinenom krčiažku. Krčiažok nosil vodu, pokým sa mu ucho neodbilo. Zvieratká v ňom tancovali až kým neprišiel Hundravý Maco a zdrapil krčiažok labami. Hlinený krčiažok pukol na dvoje a veselá skupinka sa rozpŕchla na všetky strany. Maco ich chcel všetky chytiť ale nakoniec mu všetci šťastlivo ušli. Okolo šiel drotár, čo hrniec drotuje. Zazrel rozbitý krčiažok, zodvihol ho a sadol si na kameň a krčiažok odrotoval. Deti si vyskúšali ako sa drotuje, síce nie ozajstným drôtom ale aj tak im to išlo veľmi dobre.

• Škola volá - Slniečka 1.3.2024

05.03.2024 09:41

Dnes sme navštívili našich kamarátov v ZŠ. Veľmi sme sa tešili. Školáčikovia z nadanej triedy s pani učiteľkou Zuzkou nás milo privítali. Zapojili sme sa spolu s nimi do aktivít s obľúbenou témou „DINOSAURUS". Veľmi rýchlo to s nimi ubehlo a už sme sa lúčili. Urobili sme si spoločné foto a odovzdali sme im malý darček a list na pamiatku.  Ďakujeme  a tešíme sa niekedy zas.....

• Dajme gól - Slniečka 29.2.2024

05.03.2024 09:18

Každý štvrtok sa takto tešíme z tréningu s naším trénerom „ DAJME GÓL"

• "Tajomstvá ľudského tela"

19.03.2024 11:49

Ľudské telo je skutočný zázrak. Deti ukladali farebné štuplíky okolo tela svojho kamaráta a dopĺňali vnútorné orgány a niektoré časti kostry.

Telíčko je ako skrinka, v ktorej niečo ukrýva,

no namiesto šiat a vecí, srdce, pľúca ja tam mám.

Pľúcami ja dýcham rád, skús to aj ty kamarát.

Srdiečko si v tele bije a telíčko krásne žije.

Mám rád srdce, pľúca, hlavu- celé telo

nechcem, aby ma v ňom niečo  zabolelo.

Vďaka srdcu a nohám- veľmi rýchlo utekám.

No a keď už dobehnem, kratučko si oddýchnem

a počúvam tichučko, ako bije srdiečko.