• Fantaghiro- kamarátka nášho Martinka

• Martinko zo 4.A triedy nám často rozprával o skvelých psích kamarátoch, ku ktorým chodí na rehabilitácie.

Aj my sme boli na nich veľmi zvedaví a tak sme si ku nám pozvali Fantaghiro / Fani / a jej majiteľku a trénerku pani Batoryovú.

Pani Bátoryová so svojimi chlpatými a vycvičenými kolegami pomáha v rehabilitačnom centre deťom s rôznymi diagnózami.

Nám predviedla ako Fani hrá spoločenskú hru Dámu, vyhľadáva pomocou skvelého čuchu svoju hračku a počíta dokonca aj matematické príklady so zátvorkami.

Dozvedeli sme sa, že psy pomáhajú zdravotne znevýhodneným ľuďom, dokážu odhaliť vírus Covidu na letisku a zachraňujú životy ľudí, ktorí sú v rôznych nebezpečných situáciách.

Fani bola úžasná, takže si ju určite pozveme aj nabudúce, štvrtáci

• Školské kolo Hviezdoslavovho Kubína

• Deti, ktoré boli vybrané svojimi pani učiteľkami z 2. až 4. ročníka v triednom kole, sa 13. 5. zúčastnili školského kola Hviezdoslavovho Kubína.

Súťaž sme z triedy premiestnili do telocvične, aby boli dodržané protiepidemické opatrenia v našej škole.

Žiaci mali vhodné literárne ukážky, rôzny umelecký prednes a preto vybrať víťazov pre porodkyne Mirku a Ivku bolo veľmi ťažké.

Po prihliadnutí na náročnosť ukážky, úroveň umeleckého prejavu a vek súťažiacich sa zhodli na týchto víťazoch:

2. miesto v prednese prózy:

Matejko Pastorek z 2.A, Miško Sojko z 2.D, Dominika Humlová a Miška Podracká z 3.C

3. miesto v prednese poézie alebo prózy:

Laurinka Teniaková a Tobiasko Konušik z 2.A, Sonička Muchová z 3.A a Jurko Šarlay zo 4. D

• Deň rodiny 2.A

• Mám prekrásny úkryt , a tým je moja rodina.  José Carreras

15.máj, deň venovaný našim mamičkám, oteckom, babičkám, deduškom, súrodencom a všetkým, ktorých veľmi ľúbime- NAŠEJ RODINE.

Aj tento rok si naši druháci pre Vás pripravili  krátke pásmo ľudových piesní a tancov pod názvom Hrabľový. Veríme, že hudobným programom potešíme Vaše srdiečka a prežijete krásny slávnostný deň.

Prajeme príjemný umelecký zážitok.

• DEŇ MATIEK

"PRE MOJU MAMIČKU"

Tak ako tmavú noc rozjasní hviezdička,

rozjasní u nás deň s úsmevom mamička.

Tak ako od rosy nad ránom skrásnie kvet,

v maminom objatí zjasnie mi celý svet.

Vďaka ti, mamička,rozovri teplú dlaň,

nech na tvoj sviatok kytičku do nej dám.

Žiaci z 2. oddelenia ŠKD sme si pripravili pre naše mamičky ku ich sviatku darčeky, naučili sme sa pesničku a potešili sme ich milou besiedkou aj takto na diaľku.

Naše mamy sú pre nás hrdinkami v každodennom bežnom živote. Preto im patrí naša vďaka za to, čo všetko pre nás robia a zároveň sa im za všetko aj poďakovať.

Mami, ďakujem!

Žiaci z 2. oddelenia ŠKD s p. vychováveteľkou Katkou