• Ag samotesty pre žiakov

     • Od dnes 13.1.2022 si môžete v škole vyzdvihnúť objednané samotesty. Pre jedného žiaka je určených 5 ks testov (1 sada),

      O vykonaní samotestu nás prosím informujte cez EduPage. (V časti žiadosti/vyhasenia.) Ak by sme nenahlasovali použitie samotestov, v budúcnosti by nám ich už nedodali.

     • Otvorenie školy 10. januára 2022

     • Škola sa otvorí 10. januára 2022.

      Niekoľko základných informácií:

      • Školy sa budú riadiť školským semaforom. V prípade pozitivity môže riaditeľ so súhlasom zriaďovateľa uzatvoriť príslušnú triedu, ktorá ide do karantény (bod 3. rozhodnutia z 1.9.). Výnimku z karantény majú plne očkované osoby a prekonané osoby, teda aj žiaci, ktorí sú zaočkovaní alebo prekonaní.
      • Na školách budú zároveň podľa platnej vyhlášky ÚVZ povinné rúška. Prekrytie horných dýchacích ciest nie je povinné pre deti v MŠ, osoby so závažnými poruchami autistického spektra či ťažkým mentálnym alebo sluchovým postihnutím, ako aj pre pedagogických a odborných zamestnancov, ktorí týchto žiakov vzdelávajú. Všetky informácie nájdete v príslušnej vyhláške ÚVZ vo vestníku vlády.
      • Rodičia budú mať opäť k dispozícii samotesty (Mali by byť dostupné v priebehu budúceho týždňy). Prosíme vás, aby ste svoje deti po prevzatí testov otestovali a následne ich ideálne testovali v prvých týždňoch 2x do týždňa. O vykonaní testu nás podľa pokynov informujte cez EduPage.
      • V nedeľu 9.1.2022 je potrebné cez EduPage zaslať Vyhlásenie o bezpríznakovosti. Bez toho vyhlásenia nesmie žiak vstúpiť do budovy školy a zúčastniť sa prezenčného vyučovania, a na zodpovednosť rodiča ho pošleme domov!!!!!
     • Veselé Vianoce

     • Šťastné, radosťou a pokojom naplnené vianočné sviatky, veľa zdravia a úspechov v roku 2022 Vám praje 3.A.

     • VIANOČNÝ POZDRAV

     • "Nech sa všetka starosť zruší,

      nech zavládne pokoj v duši.

      Čo bolelo, nech sa zhojí,

      čo tešilo, nech sa zdvojí.

      Lásku šťastie, žiadne hádky,

      pohodu a krásne sviatky."

      Všetkým ľuďom dobrej vôle prajeme pokojné, požehnané vianočné sviatky, plné lásky a pokoja v kruhu najbližších.

      Žiaci 6. oddelenia ŠKD a Katka.

     • Krabičky plné lásky z 3.A

     • A máme tu opäť predvianočné obdobie naplnené očakávaniami.  Aj tento rok deťúrence z 3.A spolu so svojimi úžasnými rodičmi, Miška-Športujeme s radosťou so svojimi cvičiacimi dievčatami a naša kamarátka Saška zabalili svoju lásku do krabičky od topánok. Premenili ju do drobností a maličkostí, ktoré  putovali do tých správnych rúk. Do rúk klientov z DSS Synnómia na Vlčincoch,  aby potešili dušu a zahriali pri srdiečku. Okrem balíčkov si naši tretiaci pripravili krátke vianočné pásmo. Pieseň, tanček a pekné slová všetkým spríjemnili predvianočné chvíle💛.

       

      Našim láskavým rodičom a šikovným detičkám patrí veľké poďakovanie. Vďaka snahe našej školskej rodiny si pod vianočným stromčekom mnohí nájdu svoj darček a my sa budeme tešiť, že sme niekomu vyčarili úsmev na tvári.

     • Čas vianočný v 3.A

     • Duchovné a magické. Také boli vianočné sviatky v domácnostiach našich predkov. Zaiste k nim patrili a dodnes patria aj rôzne ľudové zvyklosti a povery. Ich význam a dôležitosť sme si pripomenuli aj s našimi deťúrencami v 3.A a v 3.oddelení ŠKD.

       Pravú vianočnú atmosféru sme si vyčarovali pečením oblátok, ktoré symbolizujú najdôležitejšie hodnoty - dobro, srdečnosť a zdravie . Oboznámili sme sa tak s tajomstvom výroby tejto krásnej, dodnes zachovanej tradície a zároveň pochúťky.

        Svoje vedomosti o ľudových zvykoch a tradíciách sme si otestovali vo vianočnom kvíze, ktorý pripravila pani vychovávateľka Paťka. Spoločne sme si uvarili aj vianočný punč plný šťavnatého ovocia. Ten nás zahrial pri „chladnom“ snehuliakovi, ktorému stále padal nos (mrkva).  Ale my sme si s ním hravo poradili aj so zakrytými očami. Bola to veľká zábava.

       

     • ZDOBENIE PERNÍKOV

     • Tak, ako sa nám pomaly chýli ku koncu adventný čas, tak aj v našom 6. oddelení ŠKD sa tento týždeň pomaličky chýlili naše aktivity ku koncu. Piatkové pečenie perníčkov nás veľmi nadchlo a tešili sme sa už na ich zdobenie. Každý si vybral, ktoré si chcel zdobiť a mohli sme začať. Príprava nebola náročná, veď niektorí z nás pomáhajú svojej mamičke aj doma. Fantázii sa medze nekládli, vzory boli utešené, miestami až fantazijné. No všetky boli unikátne. Každý jeden z nás do toho vložil veľký kus svojho srdiečka. Perníčkom sme potešili nielen svojho blízkeho, mamičku, otecka, či babičku, ale aj svoje bruško. Chutili nám a už teraz určite vieme, že aj doma pomôžeme a upečieme. Veď perníčky predsa patria medzi symboly Vianoc a aj medzi naše zvyky a tradície, ktoré chceme dodržiavať.

       

      S prianím všetkého dobrého žiaci 6. oddelenia ŠKD a Katka