• ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

     • ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

      pre školský  rok  2020/2021, sa bude konať v dňoch

      15.4. - 17.4.2020 (elektronicky)

      Dňa 15.4.2020 bude sprístupnená elektronická prihláška.

     • Prístup do online programov

     • Program ALF do okienka zadajte kód školy zsgorazda potom vyberte triedu a meno žiaka ak má heslo vyplňte aj to ak nie nechajte prázdne

       

      Smartbooks vľavo hore musíte povoliť flash a znova načítať stránku

       

      Bez kriedy učebné materály, testy, cvičenia, domáce úlohy

       

      Ak nemáte mená a heslá do programov kontaktujte triedneho učiteľa. Ak vám nevie učiteľ pomôcť, napíšte na neviemheslo@zsgorazda.sk .

      Ďakujem rodičom za spoluprácu a dúfam. že táto situácia skoro skonči aby sa vaše deti mohli plnohodnotne vzdelávať.

      Mgr. Jozef Englárt

     • Prerušenie prevádzky ZŠ s MŠ

     • Na základe rozhodnutia hlavného hygienika a záverov Ústredného krízového štábu, ktoré je zapríčinené šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 prerušuje vyučovanie na školách a školských zariadeniach v období od 16. marca 2020 do 27. marca 2020 vrátane.

     • Udelenie riaditeľského voľna

     • Riaditeľ ZŠ s MŠ, Ulica sv. Gorazda 1, Žilina podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľuje žiakom školy v dňoch 12.3. a 13.3 .2020 
      riaditeľské voľno
      z dôvodu preventívneho opatrenia v súvislosti so šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19. Taktiež bude prerušená prevádzka materskej školy, školkého klubu a školskej jedálne. Obedy sú automaticky odhlásené.

       

     • Karneval 2020

     • ,,Konečne sme sa dočkali...“ povedali si deti ráno 11.02.2020, keď vstúpili do školy. Počas vyučovania nedočkavo pokukovali po hodinách, kedy nadíde dlho očakávaný karneval. Keď nastal ten správny okamih, z detí sa mihom čarovného prútika stali princezné, piráti, či kozmonauti a veľa iných masiek na ktorých si dali deti naozaj záležať. O zábavu sa postaral p.Juhász. Nechýbala diskotéka a tombola. Deti si domov odnášali nielen radosť z príjemne prežitých chvíľ, ale aj sladkú odmenu. Bol to pre nás nezabudnuteľný zážitok, a už teraz sa tešíme na karneval, ktorý bude o rok.

      Poďakovanie patrí vedeniu školy, p Juhászovi, p.Židekovi za pekne vyzdobenú telocvičňu, p.kuchárkam za Lahodný čaj, rodičom za super ceny do tomboly, všetkým pani vychovávateľkám a pani učiteľkám za prípravu karnevalu.

     • Turistický krúžok- Noc v škole

     • Škola je miesto, kde počas dňa počuť veselé detské hlasy. Za tmy je však ponorená do rúška tajomnosti. A práve v tomto čase sa tam môžu diať zvláštne veci. A naozaj. Priestory našej školy ožili v noci z 2. na 3.februára. Kamaráti z turistického krúžku sa zahrali na malých pátračov, ktorých čakala neľahká úloha. Mali nájsť poklad. V škole vládla úplná tma. Nastala skúška odvahy. Museli ukázať nielen svoju šikovnosť, ale poradiť si aj s neľahkými indíciami. A odmena bol práve hľadaný sladký poklad. Samozrejme, že si všetci na ňom pochutnali. Po dobrodružnej noci a chutných raňajkách nasledovalo športové dopoludnie. V telocvični sme si spolu s ujom trénerom Jožkom zasúťažili. Vyskúšali sme rôzne športové hry ako futbal, rugby, florbal. Nebolo väčšej odmeny pre všetkých športovcov ako čerstvá voňavá pizza. Vychutnali sme si ju pri spoločnom obede. Lúčili sme sa príjemne unavení a plní nových zážitkov. Už teraz sa tešíme na napínavé dobrodružstvá počas ďalšej tajomnej noci v škole. 

     • Školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín

     • Dňa 12.2.2020 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín pre 2.a 3. kategóriu, teda pre žiakov 5.-9. ročníka.  Porota ocenila týchto súťažiacich:

      2.kategória -poézia- Michal Kováčik - 6.A- 2.miesto, Dalibor Dlugoš - 5.C -3.miesto

                         - próza- Mária Beniačová - 5.A- 2.miesto, Alexandra Wollnerová - 5.C- 3. miesto

      3.kategória- poézia- Michaela Pinďáková - 8.B- 2.miesto

                         -próza- Dominik Dlugoš - 7.B- 2.miesto, Peter Simon Košút-7.A -3.miesto

       

     • Hviezdoslavov Kubín

     • Na školskom kole HK za 1. stupeň sa stretlo až 24 šikovných recitátorov s peknými literárnymi ukážkami.

       Deti s najlepším výkonom odchádzali s diplomom a peknou knihou a ostatní s pamätným listom a sladkou odmenou. A tu máme víťazov:

      Poézia:1. miesto Timea Kotschnerová 4. A,B / postupuje do okresného kola / 2. miesto Liliana Lacková 3.B,

      3. miesto Matúš Beniač 1. A a Juraj Šarlay 3.D

      Próza: 2. miesto Samuel Béreš 3. B a 3. miesto Matej Pastorek 1.A

     • Lyžiarsky výcvik 1.A,1.B,3.A,3.B

     • K zime patrí poriadna lyžovačka, a preto sme sa rozhodli aj tento rok zobrať našich malých kamarátov na lyžiarsky výcvik. Nevedeli sme sa dočkať pondelka rána, kedy sme plní očakávania naložili celý lyžiarsky výstroj do autobusu a vydali sme sa na cestu do Vrátnej, kde na nás už čakali naši inštruktori lyžovania. Počasie nám prialo, dokonca aj slniečko sa rozhodlo potešiť nás a ohrievalo nás svojimi lúčmi. Všetky deti hneď od prvých chvíľ s nadšením počúvali svojich nových učiteľov a robili všetko preto, aby práve ony mohli v piatok stáť na stupni víťazov a pýšiť sa medailou z pretekov. Najväčší pokrok urobili deti, ktoré sa v pondelok prvýkrát postavili na lyže. Na konci už dokázali bezpečne zlyžovať celý kopec. Piatok bol pre našich žiakov výnimočným dňom. Čakali ich nielen preteky, ale aj vysvedčenie. A pre našich malých prváčikov to bolo PRVÉ vysvedčenie v živote. Keďže sú veľmi šikovní, zaslúžili si postaviť sa na stupne víťazov, a takto netradične dostať svoje PRVÉ vysvedčenie. Veríme, že naň budú spomínať ešte veľmi dlho. Naše poďakovanie patrí nielen malým lyžiarom, ale aj lyžiarskej škole FATRASKI a jej skvelým inštruktorom Barborke, Saške, Zuzke, Miškovi a Števkovi. Už teraz sa tešíme na ďalší lyžiarsky výcvik.

     • Turistický krúžok- Straník

     • Na naše prvé tohtoročné stretnutie sme sa vybrali na Straník. Aj keď nám počasie zo začiatku veľmi neprialo a bolo zamračené, kým sme vystúpili z autobusu, slniečko sa ukázalo v plnej svojej kráse a čakal nás výlet plný očakávaní. Našu radosť z pekného počasia umocnila nádherná zasnežená krajina. Na Straníku sme mali krásny výhľad na Žilinu. Po ceste naspäť sme otestovali naše zimné oblečenie a spustili sme sa zasneženým lesom až dolu. Tam sme urobili pre naše mamičky a ockov obrovské srdiečko zo snehu, zasúťažili si v hádzaní na terč a unavení, ale šťastní sme sa vrátili domov. Za výlet plný radosti patrí poďakovanie nielen našim malým turistom, ale aj ich skvelým rodičom. Už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné stretnutie, ktoré nás čaká už 2.2.-3.2.2020, kedy prežijeme spoločnú noc v škole. Ž&Z  

     • Oznam pre rodičov deviatakov

     • Vážení rodičia deviatakov,

      pozývame Vás na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční 27.1.2020 o 16:30 hod. v triede 9.C, dozviete sa informácie o podávaní prihlášok na stredné školy, vítaní sú aj rodičia ôsmakov, ktorí by mali záujem o bilingválne štúdium.

                                    Mgr. Jana Ratajová

                                    výchovná poradkyňa

       

     • Vianoce v 1.A

     • „Sú chvíle, kedy život ti daruje momenty nečakanej krásy.“ – Fabio Volo

      A takéto krásne chvíle sme si urobili aj my v 1.A triede spolu s rodičmi, súrodencami a všetkými, ktorých ľúbime.

      Čarovnú vianočnú atmosféru navodili deti  koledami a vinšami. Následne sme si zasúťažili v lovení vianočných kaprov, zahrali stoličkový tanec a iné zábavné hry. Urobili sme si malú hostinu z dobrôt, ktoré nám prichystali nielen naše mamičky, ale aj z perníkov, ktoré si samé urobili a vyzdobili deti. Triedu nám prevoňali aj vianočné oblátky, ktoré nám prišiel napiecť ujo Jožko. Strávili sme spolu príjemné predvianočné popoludnie, ktoré si určite zopakujeme aj o rok.

      Všetkým Vám prajeme pokojné, požehnané a radostné vianočné sviatky prežité v kruhu najbližších a v novom roku veľa, veľa zdravia a splnených prianí. Vaša 1.A.

     • Turistický krúžok- poďakovanie

     • Posledné stretnutie turistického krúžku v tomto kalendárnom roku 2019 sme sa rozhodli venovať našim skvelým rodičom. Je pre nás veľmi dôležité, aby nielen deti rady chodili do školy, ale aby aj naši rodičia vedeli, že sme tu pre nich a že sa na nás môžu kedykoľvek obrátiť s akýmkoľvek problémom. Preto sme sa rozhodli založiť novú tradíciu a aspoň jedenkrát do roka sa stretnúť mimo školy a spoločne stráviť príjemné chvíle. Tento čarovný predvianočný čas je na to ako stvorený. Spríjemnili sme si ho návštevou predstavenia úžasného divadla Kapor Na Scéne a vianočných trhov.

      Naše veľké Ďakujeme patrí našim rodičom, ktorí si našli čas v tomto predvianočnom období a strávili s nami krásny večer, ale aj tým, ktorí s nami absolvovali výlety v r. 2019.

      Všetkým Vám želáme pokojné a radostné vianočné sviatky v kruhu najbližších a v novom roku hlavne veľa, veľa zdravia a splnených prianí. Ž&Z

     • Mikuláš v 1.A - Kongo

     • Na svätého Mikuláša, neučí sa, neskúša sa - to je veta, ktorú zvyknú deti v škole písať na Mikuláša na tabuľu dúfajúc, že sa tým vyhnú bežnému školskému vyučovaniu. Preto sme sa aj my rozhodli stráviť Mikuláša netradične a navštívili sme zábavné rodinné  centrum Kongo. Deti sa mali možnosť vyšantiť, vybehať, vyskákať na najrôznejších hojdačkách, šmýkačkách, tobogánoch, trampolínach... Unavení, ale spokojní sme sa vrátili do školy, kde nás na druhý deň navštívil Mikuláš aj so svojimi pomocníkmi. A keďže sme všetci poslúchali :o), priniesol nám aj sladkosti. Ďakujeme. 

     • Okresné kolo technickej olympiády

     • Dňa 28.11.2019 sa žiaci úspešní v školskom kole olymiády zúčastnili okresného kola technickej olympiády. V kategórii B nás reprezentoval Martin Morháč zo 7.A a v kategórii A Martin Kavacký z 9.B a Lukáš Klein 9.B. Martin Kavacký a Lukáš Klein si vybojovali 2. miesto.