• Veľkonočná tvorivá dielňa u Motýlikov

25.03.2024 07:39

O chvíľku tu máme Veľkú noc. Preto sa motýliky rozhodli,že si tento sviatok spríjemnia spolu s rodičmi pri tvorení veľkonočných ozdôb. Vyrobili si zajka, veľkonočné vajíčko, či dekoráciu na zavesenie-plot so zajačikom a kvietkami. Deti s rodičmi si užívali spoločné tvorenie a to,čo si vyrobili, to si aj odniesli domov.

• Žabky,Lienky,Motýliky a dopravná výchova v knižnici

25.03.2024 07:31

Dnes sme sa vybrali s deťm do knižnice. V knižnici nás čakalo prekvapenie. Pani knihovníčka si pre nás prichystala kopu dopravných značiek a na chvíľku nás preniesla do sveta dopravy. Porozprávala nám ako sa máme/nemáme správať na ceste,aké značky na čo slúžia a ako máme chodiť cez prechod prechodcov. Nakoniec nám prečítala rozprávku o dopravnej značke- Zákaz vjazdu všetkých vozidiel v oboch smeroch. Deti počas návštevy knižnice poslušne počúvali,odpovedali na otázky a zapájali sa.

• Marec mesiac knihy

18.03.2024 09:55

V našej materskej škole sme sa v mesiaci marec jeden celý týždeň venovali knihám. Učili sme sa, z čoho sú vyrobené knihy, hľadali sme v knihách ilustrácie. Taktiež sme sa dozvedeli aj to, ako sa taký papier vyrába a jeho výrobu sme si vyskúšali. Učili sa ako sa má  zaobchádzať s knihami a vyrobili si aj svoje vlastné knižky. Deti si z domu priniesli svoje obľúbené  knihy, ktoré nám predstavili.

• Motýliky navštívili kamarátov prváčikov

13.03.2024 09:14

Deti z motýlikovej triedy sa na chvíľu stali prváčikmi v 1.B triede na základnej škole. Vyskúšali si,aké je to byť na ich mieste. Pani učiteľka mala pre nich pripravených veľa aktivít, napr. počítanie, skladanie slov z písmenok,pracovný list,zaspievali sme si,zatancovali. Na oplátku nám prváci ukázali, ako vedia perfektne čítať, rýchlo počítať,dokonca vedeli aj po anglicky. Bola to úžasná zábava a nechcelo sa nám ísť preč. Motýliky priniesli darčeky pre prváčikov a pani učiteľka Darinka zas dala motýlikom sladkosť. Dúfame,že aj my budeme takí šikovní prváci.

• Včielky v ZŠ

12.03.2024 12:14

Naše včielky dnes odleteli do 1.C na ZŠ. Žiaci a pani učiteľka deti veľmi milo privítali. Deti sa im predstavili a rozdali darčeky na pamiatku. Ako to už v škole býva aj oni si posadali do školských lavíc a aspoň na malú chvíľu sa preniesli do školského života. Pustili sa do riešenia pracovného listu spolu so včielkami z 1.C. V triede sa aj spievalo a tak bolo veselo. Nakoniec sme si urobili spoločnú fotku a rozlúčili sa s pani učiteľkou a deťmi. Ďakujeme, že sme vás mohli prísť navštíviť.