• Športovo aj veselo

• Že sa dá športovať aj inak, sme sa opäť presvedčili v jedno popoludnie v ŠKD. Na interaktívnej podlahe, ktorú máme nainštalovanú v priestoroch našej školy sme sa dosýta vybláznili. Svoje športové schopnosti sme si preverili vo futbale, v hokeji, v plážovom volejbale, či v rôznych iných pohybových aktivitách. To bolo nadšenia!

Táto interaktívna podlaha ponúka aj veľa iných možností, ako pri nej stráviť čas. Môžeme sa hrať, dopĺňať alebo preverovať svoje vedomosti, zabávať sa...

Žiaci 8. oddelenia ŠKD a Katka

• Fašiangová nálada u Ochrankozemkov

•      Fašiangy – to je obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy. Čas veselosti, zábavy a hodovania. Naši dávni predkovia sa na bujaré oslavy veľmi tešili a snažili si užiť tieto krátke chvíle ako najlepšie vedeli.

V ŠKD oddelení 1 sme si tradície fašiangov pripomenuli symbolmi smiechu a dobrej nálady – výrobou veselých šaškov a rôznych karnevalových masiek. Onedlho aj nás v škole čaká fašiangový karneval, na ktorý sa už všetci tešíme.

Oddelenie 1 ŠKD a p. vychovávateľka Paťka

• Tradičný piatok s netradičnými pokrývkami hlavy

• Aj v novom kalendárnom roku pokračujeme v sérii tematických piatkov. Tohtomesačnou témou boli netradičné pokrývky hlavy. Mnohí sa danej úlohy zhostili naozaj zodpovedne a prišli do školy so skutočne zaujímavou pokrývkou hlavy. Môžete sa inšpirovať priloženými fotografiami.

• Gorazďáčikovia a ich prvé vysvedčenie

•    „ Je to veru veľký pokrok, dnes sa končí prvý polrok. Milí žiaci, školáci, veselí ste prváci.“

Aj naši najmenší Gorazďáčikovia z 1.A  už majú za sebou prvý polrok v škole. V stredu 31.1.2024 si prevzali svoje vysvedčenie. Urobili veľký kus práce, za ktorý si zaslúžili sladkú odmenu. A keďže majú nielen múdre hlavičky, ale aj šikovné ručičky, odmenu si upiekol každý sám.

Aké dobroty sa im podarili, si môžete pozrieť v našej galérii.

• Príprava na Karneval

• Plače, my sa smejeme.

Smeje sa, my plačeme.

My plačeme od smiechu,

on pre našu potechu.

Kto je to?

Keďže karnevalová sezóna je plnom prúde, pripravujeme sa aj na náš karneval . Vyrobili sme si škrabošky a tiež šašov, ktrorí nás budú zabávať.

II. oddelenie ŠKD a vychovávateľka Lenka