• Výtvarná súťaž "SOM EKOHRDINA"

• Mesto Žilina v spolupráci s firmou M Kreo  vyhlásili výtvarnú súťaž "Som Ekohrdina" v rámci projektu "Zmierňovanie a prispôsobovanie sa zmene klímy v meste Žilina".

Súťaž bola určená pre žiakov zo 4. ročníkov. Naše 6. oddelenie ŠKD pracovalo na svojom projekte na tému Eko už od februára tohto roku. Táto téma nám je veľmi blízka,máme z nej čerstvé vedomosti. Skúsili sme šťastie a do tejto súťaže sme sa prihlásili aj my. Aj keď sme len druháčikovia, kompetentní ľudia z prostredia firmy sa rozhodli,že zúčastniť sa môžeme aj my! Tak sme neváhali a popracovali sme na kresbách. Naša snaha sa nám odvďačila a dostali sme za odmenu drobné vecné ceny. Veľmi sme sa potešili a sme povzbudení do ďalšej práce a pokúšanie sa o šťastie v súťažiach. Veď predsa,ako sa hovorí: "šťastie treba pokúšať!"

Ďakujeme pani Radke Zimkovej z firmy M Kreo za ochotu a láskavosť pri našej spolupráci a za možnosť zúčastniť sa na súťaži.

Žiaci 6. oddelenia ŠKD a Katka

• Tajomstvo v Rosenfeldovom paláci

• V jedno ráno si najmenší áčkari a béčkari vymenili svoje aktovky za ruksaky plné mamičkiných dobrôt.

Rozhodli sa, že pôjdu odhaliť, čo sa ukrýva v Rosenfeldovom paláci.

Ten bol postavený v roku 1907 a považuje sa za najkrajšiu budovu v Žiline.

Od roku 2009 je národnou kultúrnou pamiatkou Slovenska.

Cestovali trolejbusom na Hurbanovu ulicu. V paláci deti privítala milá teta, ktorá ich sprevádzala po širokom

schodisku až ku malým dverám povaly.

Za nimi sa ukrývalo kráľovstvo bábok. Prváci sa dozvedeli, že prvá bábka vznikla v starovekom Egypte.

Keďže sa kedysi kamenné divadlá nestavali, ľudí zabávali bábkové predstavenia hrané v divadelných vozoch.

Deti si samé vyskúšali vedenie bábok, či už marionet alebo maňušiek a zahrali si tieňové divadlo.

Vyskúšali si rôzne kostýmy a na záver si zhotovili bábky zvierat na tvorivých dielňach.

Po vyprázdnení ruksakov a naplnení hladných brušiek sa vrátili, plný zaujímavých zážitkov do školy.

Žiaci z 1.A, B s Mimou